17. Almanya Uluslararası Atatürk Koşusu

2001 yılından beri her yıl koşulan Uluslararası Atatürk Koşusu Almanya’nın Essen kentinde, 17’nci yılını kutladı. Essen Başkonsolosluğu himayesinde gerçekleşen 17. Uluslararası Atatürk Koşusu, Türk Alman Atletizm Kulübü Ayyo Team tarafından düzenlenen, farklı mesafelerde profesyonel ve amatör çocuk, genç her yaştan koşucuya açık şekilde düzenlendi.

Uluslararası Atatürk Koşusu artık kurumlaşmış ve Essen’de önemli bir atletizm etkinliği haline gelmiştir.

T.C Essen Başkonsolosluğu ve Sparkasse desteğiyle düzenlenen Ayyo Atatürk Koşusu’na 196 atlet katıldı.

17. Essen Atatürk Koşusu coşkuyla tamamlandı
Koşu için oldukça elverişli bir havada gerçekleşen etkinliği izlemeye gelenler etkinlik alanında kurulan yiyecek içecek standlarında piknik havasında bir gün geçirirken, çocuklar ise oyun alanlarında doyasıya eğlendiler.

Etkinliğe T.C. Essen Başkonsolosu Şener Cebeci eşi T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu Konsolosu Fatma Taşan Cebeci ve çocuklarıyla katıldı. Fatma Taşan Cebeci 5 Km kategorisinde çocuklar ise bambini kategorisinde koşuya katıldı.

Almanya sahnelerinin sevilen sanatçılarından Selen Çelebi ise mükemmel yorumu ve şarkılarıyla etkinliğe renk kattı.

T.C.Essen Başkonsolosu Şener Cebeci ve Ayyo yetkilileri Atatürk Koşusu’nda dereceye giren adaylara madalyalarını  takdim etti.

7’den 70’e herkesin katılabileceği kategorilerin bulunduğu Essen Uluslararası Atatürk Koşusu’nda dereceler şöyle:

Öğrenciler: Kızlar: 1. Lara Mehl, 2. Julia mingers, 3. Nina Schepers, Erkekler: 1. Leon Eisinger 2. Enes Demircan, 3. Keyan Demircan

Gençlerde ise kadınlarda 1.Anika Schepers, 2.Maike Nakotte, 3.Klara Höffelmann, erkeklerde 1.Jens Szymaniak, 2. Tom Rosendahl 3. Timur Tolga Kesik dereceye girdiler.