Doğal Güzellikleri ile Meşhur Sapanca Maşukiye

Dört mevsiminde ayrı güzellikler sunan Türkiye’mizde tarihi, doğası ve lezzetleri ile çoğu illerimiz ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Kocaeli ilinde yer alan Maşukiye, konumu itibari ile güzel bir manzaraya sahiptir. Sapanca Gölü’nün kıyısında ve Kartepe’nin eteklerinde yer almaktadır. Dört mevsimi de ayrı ayrı güzellikler sunar. Turistik bir yer haline gelen ve her mevsim ziyaretçi akınına uğramaktadır.

İzmit’e 20 km uzaklığı bulunan bu bölge, daha çok haftasonu kaçamakları için tercih edilmektedir. Kuzeyinde Sapanca Gölü, güneyinde de Kartepe’nin bulunduğu Maşukiye’de görülmeye değer birçok doğal güzellikler bulunmaktadır. Özellikle organik ürünleri ve şelalelerle kaplı alabalık restaurantları ile ünlü hale gelen bölge de hem kafa dinlemek hemde birbirinden farklı değişik lezzetlerin tadına varmak mümkündür.

Ziyaretçiler hem lezzetin hemde doğanın tüm güzelliklerine burada rastlama imkanı bulmaktadır. Sizde bu doğal güzelliği görmek istiyorsanız istanbul daily city tours firması ile iletişime geçerek sapanca turuna katılabilirsiniz.