Dr Oto Ekspertiz Dyno Testi

Motor performans testi ile araba bilgisayarlı test cihazına bağlanarak arıza kontrolü, şanzıman ABS beyninde arıza kontrolü, elektronik aksam arıza kontrolleri gerçekleştirilerek arıza durumu ortaya çıkarılmaktadır. Motor performans testi DYNO test cihazıyla yani dinanometre adı verilen test cihazıyla yapılmaktadır. DYNO; otomatik ve manuel şanzımanlı önden ve arkadan çekişli arabalarda motorun gücünün ölçülmesini sağlayan bilgisayar tabanlı (computest) test cihazıdır.

DYNO test cihazı ile motordaki en ufak olumsuzlukları ve düzensizlikleri tespit etmekte ve grafikler ile durumu göstermekktedir. Grafik ve bilgisayar simülasyonundan elde edilmiş olan veriler ile ateşleme sistemi ve yakıt emme sistemini de görebilmek de mümkündür. Güvenli sürüşün en önemli hususlarından biri olan motor kontrollerini kesinlikle zamanında ve eksiksiz yaptırılması oldukça önemlidir. Sizin ve trafikteki diğer kişilerin can güvenliği için aracınızın bakımlarını zamanında yaptırmanız gerekir.

Bu testleri yaptırabilmeniz için Çekmeköy Oto Ekspertiz ile irtibata geçebilirsiniz. Ümraniye Oto Ekspertiz Fiyatları ile de müşterilerine kolaylık sağlamaktadır.