Eyübün Tek Hayali Arabalı Yatak

ADANA’da babası da kanser olan ve güç şartlarda yaşam savaşı veren lösemi hastası 8 yaşındaki küçük Eyüp, tek hayalinin arabalı yatak ve dizüstü bilgisayar olduğunu dile getirdi.
Fehmi ve Emine Dal, 2006 yılında evlenmişti. Aylık 200 liraya 2 odalı bir evde yaşayan ve sokaklarda seyyar satıcılıkla geçimini sağlayan Fehmi Dal’ın yaptığı evliliğinden 3 çocuğu dünyaya geldi. 2012 yılında başının sağ tarafında çıkan şişlik nedeniyle gittiği Adana Devlet Hastanesi’nde beyninde tümör olduğunu öğrenen Fehmi Dal, farklı hastanelerde 4 kez ameliyat oldu. Çalışamaz hale gelen Fehmi Dal, 3 çocuğuyla geçim sıkıntısı yaşarken, kendisi gibi beyninde tümör taşıyan lösemi hastası oğlu Eyüp de sol gözünü kaybetti.
Diğer Kardeşlerinde de belirtiler Var
Oğlu Eyüp’ü parasızlıktan hastaneye dahi götüremediğini söyleyen Fehmi Dal şöyle konuştu:
“Oğluma yapılan tetkikler sonucunda beyninde tümör oluştuğunu öğrendim. Kemoterapi uygulandı. Beynin kritik bölgesinde olduğu için risk oluşturduğundan ameliyat edilemedi. Şimdi 8 yaşına geldi ve beyindeki tümörün büyümesiyle oğlum sol gözünü kaybetti. Kendi hastalıklarımı unuttum, yürümekte dahi zorluk çekiyorum. Aşırı kilo kaybı yaşadım. Diğer çocuklarımda da hastalık belirtileri var. Çünkü bendeki hastalıklar kalıtsal. Yol parası bulup hastaneye dahi götüremiyorum. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım diye yetkililere seslendi.”