Koltuk Altı Terlemelerine Çözümler

Koltuk altı terlemeleri insanlarda çok görülen bir durumdur.Özellikle yazın bizleri çok rahatsız eden sorundur.Her ne kadar bizim için sorun gözetse de terlemeler çok normaldir.Ter sayesinde vücuttan toksinler,zehirli atıklar atılır.Ter sorunumuz varsa ilk önce doktora gidip bunun sebebini bulmak gerekir.

Koltuk altı terlemesinin nedenleri

-Obezite

-Hamilelik

-Diyabet

-İlaçların yan etkileri

-Menopoz

-Alkol bağımlılığı

-Kalp ve akciğer hastalığı

-Solunum problemleri

Limon: Terlemeden kurtulmak için en iyi yöntemlerdendir.Bunun önemli nedeni sitrik asit içermesidir.Bir limonun suyu ile karbonatı karıştırın.Macun haline getirin.Koltuk altı bölgenize veya diğer terleme sorunu yaşadığınız bölgeye sürün.Yarım saat bekletip soğuk su ile durulayın.Bu tarifi gece yatmadan önce uygulayın.

Elma sirkesi: Mutfağımızda terlemeye karşı en önleyici malzemelerden biri de sirkedir.Biraz suyla karıştırılmış elma sirkesini koltuk altı yada diğer terleyen bölgenize uygulayın.Geceleri yatmadan önce uygulayın ve sabah su ile iyice durulayın.

Hindistan cevizi: Vücudunuzdaki terleyen bölgeye Hindistan cevizi uygulayın.İyice emilmesi için masaj yapın. Deodorant tipi haline getirmek isterseniz Hindistan cevizi yağı ve kabartma tozunu karıştırabilirsiniz.