Takıların Hayatımızdaki Yeri

Tarih boyunca takılar hayatımızda en önemli yer kaplamıştır. İnsan oluşumundan bu yana kendini gösterme, fark yaratma peşinde olmuştur. Üstün görülme kabiliyet sağlama gibi bizi diğerlerinden farklı kılan çabalarımız olmuştur. Bunun için değişik aksesuarlar kullanılmıştır. İlk insanlar doğadan faydalanarak kendilerine çeşitli aksesuarlar yapmıştır. O zamanlar hayvan dişinden, kürkünden, tüyünden, yapılmaktaydı. Bu onların hakim ve varlıklı sınıftan geldiğinin göstergesiydi. Zamanla taç kraliyetle birlikte kralların taç takma gibi aksesuarlarıyla takılar günümüze kadar gelmiştir.

Bizim günümüzde de takının önemli bir yeri vardır. Düğünlerimizde yüzükle başlar, ilk sözümüzü bile yüzük takarak yaparız. Ve bizim hayatımızın anlamı olur.

Günümüzde artık çoğu materyalden takı yapılabilmektedir. İster emitasyon olsun, ister çok değerli taşlardan olsun her kadın kendi tarzına göre takı bulabilir. Özellikle inci, elmas, zümrüt, pırlanta gibi değerli taşlarla yapılmış takılar hem çok göz kamaştırır hem de sizin için en özel takılarınız olur. Bunlar nadir bulunan takılardır. Bununla birlikte özel tasarımlı takılarda yine farklı konseptlerde ve değerli taşlarla yapılmış olan takılardır. Son yıllarda özel tasarımlı takılar daha fazla ilgi görmeye başlamıştır. Herkesten farklı olmak ve kendi stiline göre parçalar takıp, kombine etmek daha çekici gelmeye başlamıştır. Çünkü takılar hayatımızın renkleridir. Hatta günümüzü onlara göre bile planlayabiliriz. Seçtiğimiz takılar bizim kişiliğimiz hakkında da bilgi vermektedir.

Özel tasarım takılardan biri olan cananyolacstamboul markası kendine has konseptiyle göz doldurmaktadır. Marka ikonik tasarım yüzük, mitolojik tasarım kolye, mistik tasarım broş gibi farklı tasarımlara imza atmıştır. İnsan yaşamış olduğu her çağda mistik ve mitolojik olaylara ilgi duymuştur. Canan Yolaç’da kendi yolculuğunda bunu keşfederek çıkmış olduğu bu yolda tasarımlarını bu yönde yapmaya karar vermiştir.

Her tasarladığı parça kadınlara ayrı bir şıklık ve zarafet katmaktadır. Tasarımlarında yüzük, kolye, bileklik, küpe, broş, kol düğmeleri, rozet, tasma, gömlek iğnesi olmak üzere pek çok ürün bulunmaktadır. Tüm tasarımları en özel el işçiliğiyle yapılmaktadır. Kadınlar için şıklık ve zarif görünmek çok önemlidir. Ve bunu sadece kıyafetimizle yapmak eksik kalır. Takılar yaptığımız kombinleri en iyi şekilde tamamlar.