Vintage Dekorasyon

Son yıllarda hayatımıza giren ve özellikle ev dekorasyonu ve moda gibi alanlarda çok sık duyduğumuz tanımdır vintage. Genellikle “retro”yla karıştırılan ve daha çok şarap kültüründe belirli bir harmanın ürününü tarif etmek için kullanılan vintage kelimesi, dekorasyon alanında ise çok da yakın olmayan bir geçmişe aitmiş gibi görünen ürünleri ya da belli bir dönemi anımsatan bir tarzı tarif etmek için kullanılıyor. Bu durumda 20.yüzyılların başlarında yada ortalarına aitmiş gibi gözüken bir tasarımı yada ürünü vintage sayabilmek mümkünken, henüz anısı taze olan 80’li yada 90’lı yıllar tarzı vintage olarak sayılmaz.

Vintage hissini belirli bir dekoratif süs ya da mobilya ile verebileceğiniz gibi, genel olarak dekore edeceğiniz mekânın tarzı olarak da benimseyebilirsiniz. Vintage hissini evinize taşımanın en iyi yöntemlerinden biri de 40’lı ya da 50’li yıllara ait posterler, reklam afişleri ya da gazete küpürlerini kullanmak olabilir.

Vintage modasının özellikle ev dekorasyonunda yaygınlaşmasını sağlayan temel unsurlardan biri belli bir döneme ait nostaljik poster ve afişlerin evlerde sıkça kullanılması oldu. Tabi zaman içinde bu iş de ticarileşti ve ahşaptan kağıda, metalden duvar kağıdına dair vintage desen ya da kaplamaların bulunduğu birçok ürün piyasada bulunur hale geldi. inegöl mobilya country modelleri ile evinize eski ama şık bir görüntü yaratmanız mümkün eğer sizde evinizin ve kendi tarzınızı baştan yaratmak isterseniz araştırmalarınız bu tarz firmalara bakmadan geçmeyin.