Dişçi Fobisi Nedir?

Bir Çok İnsanın sorun ettiği hatta bu yüzden dişlerini göstermekten çekindiği ağzındaki sağlıksız koşullar ile yaşamına devam ettiğini hepimiz biliyoruz. Çünkü  dişçi koltuğuna oturmak  kimi insanlar için çok büyük bir kabus haline gelebiliyor.

Hal böyle olunca gittiği yere kadar bakımsızlıktan tüm dişlerini kaybeden insanlar tanıyorum Kimiler Dişçi Koltuğunun Ürperticiliğinden kimisi aletlerden kimi iğneden kimide doktor fobisi için kaçmaktadırlar . Öyle ki Halk arasından yapılan küçük bir ankette insanların %40 nın fobileri arasında diş doktoru gelmektedir.

İnsanlar dişçi koltuğundan korktukları için gerekli tedavileri olamazlar ise buda çeşitli ağız diş ve kalp sorunlarına yol açabilir. Burada en büyük görev sizlere ve doktorunuza düşüyor. Dişçi hastasına güven vermeli ve korkmaması gerektiğini güzel bir dille anlatmalı.

Halk bilinçlendirilmeli Hasta düzenli bir şekilde hastaneye kontrollerine gitmeye başladıktan bir zaman sonra korkularını da yenmiş olacaktır Artık Koltukta güvenle oturabilir hale gelecektir tek önemli ayrıntı bilgilenmek. Esas olan fobilerimizin altında yatan travmanın kaynağını bulmak ve tedavi olabilmektir.