Elif Çavuşoğlu

Avukat Elif Çavuşoğlu; uzun yıllardır Bursa’da hizmet veren kaliteli bir avukattır. Uzun yıllardır avukatlık alanında kendini geliştirmiş ve müvekkillerine kaliteli hizmetler vermeyi hedef olarak belirlemiştir.

Bursa’da ceza avukatı, aile hukuku, iş hukuku gibi alanlarda üstün hizmetler vermektedir. Bu sayede bir çok kişinin aradığı kişi haline gelmeyi başarmıştır.

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008 yılında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.
2009 yılında Bursa’da avukatlık mesleğine başlamış, 2012 yılından bu güne kendi bürosunda bağımsız avukatlık yapmaktadır. Avukatlık mesleğini tecrübe ve bilgileri ile başarılı şekilde gerçekleştirmektedir.

Ceza hukuku; yakalama, arama, el koyma, ortam dinlemesi ve tutuklama gibi koruma tedbirlerini alabilmek amacı ile suç şüphesi altında bulunan kişilerin özgürlüğünün kısıtlanmasında denmektedir. Şüpheli kişinin kendisi veya avukatının soruşturma işlemlerine karşı itiraz etme gibi hakları bulunmaktadır. Soruşturma sonucunda iddia makamı; şüpheli olan kişinin suç işlediğinin ispatladığı durumda şüpheli hakkında iddianame düzenlenmekte ve ceza davası açabilmektedir. Ceza mahkemeleri temel olarak ağır ceza ve asliye ceza mahkemesi olmak üzere iki tür mahkemeden oluşmaktadır.

Ceza mahkemeleri; yapılacak yargılama sonucuna göre sanık hakkında mahkumiyet hükmü olarak hapis, adli para cezası veya güvenlik tedbirleri alabilmek mümkündür. Ceza davaları; temyiz, istinaf ve kararların düzeltilebilmesi gibi aşamalarını da geçtikten sonra kesinleşmiş olarak hapis cezası ile infaz hukuk süreci başlayacaktır. Bursa Ceza Avukatı Elif Çavuşoğlu; ceza mahkemelerinde ve yargılamalarında gerekli hukuki desteği verebilecek tecrübeye ve bilgiye sahip kaliteli bir avukattır.

Ceza Avukatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Suç şüphesi altındaysanız, hakkınızda yakalama işlemi yapılmış olsun veya olmasın, bir ceza avukatı vasıtasıyla savunma yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer suçun mağduruysanız aynı şekilde şikayet hakkınızın etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurabilirsiniz.

Kişi; Polis, Jandarma ve Savcılığın suç işlediğine dair suçlamasıyla savunma hakkı başlar. Suçun mağduru ise şikayet hakkının etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurmak gerekir. Suçlama yöneltilmeden doğrudan şahsınızın özgürlüğünü kısıtlama yönünde herhangi bir karar alınması ( yakalama, gözaltına alınma, vb.)yönünde savunma hakkı doğmakta ve talep edilmesi durumunda polis veya jandarma avukatın katılımı olmadan ifade alamaz.

https://iofir.com/leman-elif-cavusoglu/