Hayalimdeki Ev

Metropol Şehirlerin hemen yanı başında lüks evler, ya da kırsalda bir çiftlik evi, ya da şehir içinde Victoria döneminden kalma büyük teraslı bir ev kim istemez ki !!! yaşanabilecek ev çeşidi o kadar çok aslında Ev demek sadece başımızı sokacak bir yer değil, bir yuva, çocuklarımızı yetiştireceğimiz ve benliğimizi ve zevklerimizi yansıtacak bir yer aslında. Bunun yanı sıra güzel anılar biriktireceğimiz ve dinleneceğimiz bir yaşam alanı. İlk izlenimler elbette önemlidir. Bu yüzden evinizde insanları etkilemek istiyorsanız evinizin dış görünüşüne önem göstermelisiniz.

Evin içi kadar dışı ve bahçesine de bakım yapmalısınız. Yakın aileniz ve akrabalarınız dışında misafirleriniz geldiğinde evinizin dışını görüp hemen bir yuva hissine kapılmalı ve ev sahiplerinin karakterleri hakkında fikirleri olabilmelidir. Evler zevklerimizi yansıttığı kadar aynı zamanda fonksiyonel ve pratik de olmalı kullanışlı çözümler sunmalıdır. Ünlü Alman tasarım ekolü Bauhaus’un temsilcilerinden Walter Gropius’un dediği gibi form daima fonksiyonelliği takip eder. İşlevsel bir oda ya da bir mobilya parçası pratik bir amaç gütmenin yanı sıra aynı zamanda estetik de olabilmelidir.

Ev fikirleri ve ilhamları alabilmeniz için

Kendi evinizi inşa ve dekore etme macerası yaşamanızda yapabileceğiniz en güzel şeylerden biri elbette. Çok eğlenceli tarafları olmasına karşın, bu süreç tahmin edemeyeceğiniz kadar streslidir. Bu yüzden acele etmeden araştırma yapmanız gerekmektedir, sabırlı olmanız ve ev tasarımının her noktasıyla ilgili uzman tavsiyelerini not edebilmelisiniz. İnternet dünyanın her yerinden uzmanların fikirlerinden ilham alabileceğiniz bir yer tabi ki kullanabilmesini bilene. Bu uzmanların etkileri hayallerinizdeki evi yaratmanıza yardımcı olabilmektedir. Ailenizin ilk evi, yazlık eviniz, taşınabilir eviniz ya da emeklilikten önce yüksek bütçelere yaptırdığınız villa için fikirler arıyorsanız çok iyi araştırmalar yapmalısınız. Çünkü sosyal medya internet üzerinde bu tarz ev tasarımları neredeyse sınırsızdır.

Benim için doğru ev hangisi nasıl karar verebiliriz ?

Genel anlamda insanların evden ne beklediklerine dair bir fikirleri vardır elbette. Nasıl lüks araç lüks eşyalara önem veriyorsak bu konu hakkında da yüzlerce fikir bulabilirsiniz.Size uygun olan evi bulma noktasında neredeyse sınırsız sayıda tarzda, biçim ve genişlik seçenek söz konusu olabiliyor. Şehirde mi yaşamak istiyorsunuz, doğada mı hangisi ? Büyük ve ferah bir ev mi istiyorsanız yoksa bakım ihtiyacı az olan daha küçük bir ev mi istiyorsunuz tercihiniz ne ? Evde kısa bir süre mi oturacaksınız yoksa ev uzun süre yuvanız mı olacak karar verdiniz mi? Hesaplı bir ev mi istiyorsunuz yoksa para sorun değil mi bütçe planlamanız var mı? Elden çıkarmak istediğinizde edeceği değer çok önemli mi yoksa evi tamamen istediğiniz gibi mi tasarlamak istiyorsunuz en önemli diğer noktalardan biri ? Son moda tasarımlar mı ilginizi çekiyor yoksa ekolojik bir ev mi tercih ederseniz sizi hangisi yansıtır. Bu sorulara vereceğiniz cevaplar ne olursa olsun tüm cevapları blog sayfaları sosyal mecraalarda  bulabilmeniz mümkün.

Hayallerimdeki evi nasıl tasarlayabilirim neler yapabilirim ?

Hayallerinizdeki evi yaratmanın en iyi yolu bir liste ve bütçe yapmaktır planlama her şeyden önemlidir. Hayalinizdeki evin size bir servete mal olması çok da iyi bir şey sayılmaz. Hayallerinizdeki ev her şeyden önce güzel görünmeli ama akılcı depolama alanlarını ve hayallere pek girmeyen ama fonksiyonellik açısından önemli diğer özellikleri de göz ardı etmemelisiniz.

Bir evi planlarken neler göz önünde bulundurulmalı ?

Bir evi planlarken göz önünde bulundurulması gereken bir çok husus  var ve bunlar her kişiye göre değişiklik de gösterebilmektedir. Yerel idareden inşaat izni almak zorlu bir süreç olabiliyor o yüzden prosedürleri iyi öğrenip sabırlı olmanız gerekmektedir. Evin konumu ve sizin fiyat aralığınız da ayrıca dikkat etmeniz gereken önemli konulardır. Bir bütçe oluşturun ve bu bütçeye sadık kalmaya çalışın dışına çıkmayın. Modern ev dekorasyonu bir ev inşa ederken çevre de önemli bir unsur bunu göz ardı etmeyin. Bu yüzden evinizi inşa ederken sadece kullandıkları malzemeler ve uygulamaları itibariyle çevreye saygılı profesyonellerle çalışmaya özen gösterin. Evinizi yaptırırken çevre dostu bir ev tasarlamak için ilk başta çok paralar ödeyebilirsiniz ama uzun zamana yayacak olursanız böyle bir ev kendini amorti edip kar etmenizi  sağlayacaktır. Tasarım ve evin planı da önemli bir faktör elbette. Bunlar planlanırken tüm aile bireyleri hesaba katılmalıdır. Modern bir yaşam alanı yatak odası genç odası ve diğer alanları tasarlamaya başlayabilirsiniz Evinizin cephe durumu da çok önemlidir. Kuzey yarım kürede yaşıyorsanız güney cepheli bir ev yaptırmak güneş ışığını bolca içeri alacağı için size çok büyük miktarda enerji tasarrufu sağlayacaktır.

Evinizin iç dizaynı için de ayrıca inegöl mobilyası tercih edebilirsiniz. Birbirinden şık inegöl mobilya ürünleri için http://inegolmobilyavadi.com/ web sitesini ziyaret edebilir detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.