İlk Arabaya Sahip Olmanın Heyecanı

Kız kardeşim odasını yenilemek için inegöl genç odaları takımlarından istiyor, bense araba. Sanırım Herkes ilk arabasını alırken duyduğu heyecanı hatırlıyordur. Yaşım yirmilere yaklaştıkça babamla uzun bir zaman mücadele  ettiğimi hatırlıyorum araba araba gecem gündüzüm buydu ve hiç bir şey beni isteğimden vazgeçiremiyordu. Çalışıyordum evet kendi emeğim elbette vardı ama bizde büyüklerin sözü çiğnenemezdi bu nedenle babamın ağzından çıkan cümlelere bakıyordum.

Israrım üzerine ve tabi ki onun arabasını sürekli işgal etmem den ötürü tamam dedi tamam araştıracağım heveslenme bak bakacağım önce bir ben görmeliyim tamam dedim babam bakarız dediyse o iş olacaktır.

Beğendim modeli bulduk. Daha sonra Ümraniye Oto Ekspertiz firmasına götürdük. Avuç içlerim terliyordu sıcak sıcak bir sorun çıkmasın diye ettiğim dualar bütün ölmüşlerimin ruhuna değmiştir sanırım… İşin esprisi bir yana uzman geldi analize başladı daha ilk bakışta koltukların çıkma takıldığını bir kaç değişen parça olduğunu ara ara boyalar atıldığını söyledi önemli değil derken babamın gözlerinden ateş fışkırdı sustum

Motor dedi babam beyin nasıl sen ondan haber ver sapa sağlamdı kilometresi de azdı tam bana göreydi işte rahat bir nefes aldım babam göz kırptı her şey tamamdı kıpkırmızı alev topu artık benimdi işte o gün bugün hayallerimi hiç askıda bırakmadım bu daha yeni başlangıçtı..