İnegöl Spor Takımı

Bursa ve İnegöl’ü oldukça uzun zamandır profesyonel ligde temsil eden İnegöl spor, tam anlamıyla futbolcu yetiştirme kursu gibi çalışıyor.

Bordo-beyazlı takımda yetişen veya belli bir süre formasını giyen çok sayıda futbolcu, Turkcell Süper Ligi başta olmak üzere profesyonel liglerde takımlarının başarısı için ter döküyor.

Beşiktaşlı Gökhan Güleç, Galatasaraylı Ayhan Akman, bir dönem Fenerbahçe forması da giyen Bursa sporlu İsmail Güldüren, İnegöl spor’da yetişen futbolculardan sadece birkaç tanesi.

İnegöl spor Kulübü Başkanı Yusuf Şen, İnegöl spor’un Türkiye’de artık ”futbol okulu” olarak görüldüğünü, hedefleri olan yetenekli gençlerin, ideallerine kavuşmak için öncelikle İnegöl spor’u tercih ettiğini kaydetti.

İnegölspor alt yapısından ya da alt liglerden alınarak bordo-beyazlı kulüpte yetiştirilen birçok oyuncunun bugün Turkcell Süper Lig olmak üzere profesyonel liglerde mücadele ettiğini anlatan Şen, ”Futbolcu yetiştirme konusunda artık marka haline geldik. Bu oyuncuların çoğu milli formayı giyiyor, takımlarının Avrupa kupası maçlarında oynuyor. Biz de onları seyrettikçe gurur duyuyoruz. Üstlendiğimiz görevin ne denli önemli ve doğru olduğunu görüyoruz” dedi.