İstanbul’da Sosyal Hayat Nerede?

İstanbul’da sosyal hayatın yoğun olarak yaşandığı yerlerden biri de Bakırköy, İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan, yaşam, kültür ve ticaret semti olmakla birlikte Yeşilköy ve Ataköy gibi modern semtleriyle birlikte İstanbul’un değerli bölgelerinden birisidir. Bakırköy Araba Kiralama ofisinden kiralayacağınız araba ile Bakırköy’ü ve İstanbul’u doyasıya gezebilirsiniz.
Tarihi açıdan bakılacak olursa da Bizans dönemine dayanan ve o dönemde Hebdomon ismiyle anılmaktaydı. Bakırköy aynı zamanda Osmanlı döneminde Sultan II. Abdülhamit’İn tahttan indirildiği tarihi bir semttir.
Günümüzde Bakırköy sahili ve güzel renkli hayatıyla kaliteli yaşam standartları arasında güzel caddeleri, cafeleri, restoranları ve alışveriş merkezleriyle İstanbul‘un önemli buluşma yerlerinden birisidir.
Bakırköy’ün simgesi olan ve günün her saati renkli, hareketli olan Özgürlük Meydanı, Bakırköy’e gelenlerin buluşma noktasıdır.
Bakırköy Belediyesi’nin önünden sahile doğru inen araç trafiğine kapalı bir caddesiyle nezih cafe leriyle yeme içme mekanlarıyla alışveriş imkanına sahip mağazaları ile gezip görmeye değer bir yerdir…
Trafiğe kapalı olan Ebuzziya Caddesini takip edip sahil tarafına indiğinizde bir çok çay bahçesine rastlar ve burada keyfi ve çayı içerek dinlenebilirsiniz. Yada; Bakırköy sahili boyunca denize nazır yürüyüş yaparak , sahil boyunca bir çok cafeler ve çay bahçelerinde de keyif yapıp güzel bir gün geçirebilirsiniz. Biraz daha ilerisinde bulunan Yeşilköy Sahil Parkı da ki basketbol sahasında yada tenis kortu yaparak güzel vakit geçirebilirsiniz.
Bir çok yerdeki gibi Bakırköy de de gitmeye değer çok sayıda alışveriş merkezleri bulunmaktadır ve Bakırköy‘e gelenlerin en çok gezdiği alışveriş merkezleri arasında Galleria, Town Center, Carousel, Capacity, Atrium ve Flyinn …
Bakırköy’de gezip görebileceğiniz diğer bir yer ise doğa severlerin buluşma adresi Bakırköy Botanik Parkı’dır. Parkta Atatürk ve çocuk temalı heykeller, tematik bahçeler gibi sosyal tesisler bulunmaktadır.
Bakırköy’de gezip görülebilecek başlıca tarihi eserler arasında ise; Bizans döneminden kalma Fildamı Sarnıcı, 17.yüzyıl Osmanlı mimarisini yansıtan Baruthane,
1875’de Sultan Abdülaziz tarafından yeniden inşa edilen Çarşı Camii ve Çeşmesi ile Şifa Hamamı,ve 19.yy.da yaptırılan Bez Fabrikası eski ismiyle Bakırköy Pamuklu Sanayi Müessesesi, Yeşilköy yalıları, eski nostaljik evleriyle , kiliseleriyle ve köşkleri gibi Florya Deniz Köşkü başta gelmektedir…

Tüm güzellikleri ile İstanbul’u istanbul daily city tours aracılığıyla gezebilmeniz mümkündür.