Klasik Tarz Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Bazı şeyler ne kadar zaman geçerse geçsin değişmez. Bunlardan biri de klasik tarzdır. O ihtişamlı gösterişli havası ile herkesi büyülemektedir. Bazıları sadeliği severken bazı kişiler için klasik tarz vazgeçilmezdir. Altın renkli parıltılar, gösterişli avizeler, deri koltuklar, kapitone dikişler ve mükemmel bir uyum gibi özellikler salon ya da oturma odası dekorasyonunda olmazsa olmazlardır. Klasik tarz dekorasyonlar her zaman görkemini, asaletini ve estetiğini kaybetmeden her devrin modası haline gelmeyi başarmıştır. Günümüzde çok fazla zengin çeşide sahiptir.

Sizde evinizde klasik tarzı kullanarak bir dekorasyon yapmak istiyorsanız mobilyanız inegölden‘in koltuk takımları kategorisinde bulunan klasik koltuk takımlarından pek çok seçenek içinden beğendiğiniz bir modeli seçebilirsiniz.

Klasik tasarımlı mobilya ve aksuarlara sahipseniz, modern dokunuşlarla yeni stil ve tarz yaratabilirsiniz. Özellikle klasik tarz denilince ihtişamlı büyük avizeler, sarı duvar aynaları gelmektedir. Bu tarz aksesuarlar için deri koltuklar çok iyi uyum sağlamaktadır. Siyah deri bir koltuğa açık mavi berjerlerle odanın estetik görselliğini artırabilirsiniz. Ayrıca mavi tonlarda bir perde ve açık bej renklerde bir halı ile muhteşem bir görünüm yaratabilirsiniz.

Eskiler bilirler duvardan duvara kütüphaneler vazgeçilmez mobilyalardı. Bunu günümüze uyarladığımızda duvardan duvara kütüphaneyi aynı zamanda tv ünitesi olarak kullanabileceğiniz. Bu tarz mobilyayı da siyah deri koltukla dekore edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra berjerli klasik tarzdaki koltuklarda vazgeçilmez modellerdendir. Özellikle son zamanlarda berjerlerin farklı konsepte ve renkte, takımın üçlü ve ikili koltuğun farklı renklerde olması klasik tarzla modern tarzın birleşmesini sağlıyor. Aynı zamanda koltuk yastıklarının renkleri ile ayrı bir şıklık katılıyor.  Bu tarzda olan koltuk takımı için ihtişamlı yerlere dökümlü bir perde ve gösterişli bir avize ile uyumu yakalayabilirsiniz. Hatta yer zemini için klasik laminat parke tercih ederek dekorasyonu tamamlamış olursunuz.

Sadeliği seven, ama aynı zamanda klasik tarzdan vazgeçemeyen biri iseniz. Kapitone tarz mobilyalar tam size göre. Kapitone koltukların gösterişini öne çıkararak, daha sade perde ve halı kullanarak aynı mükemmelliği yakalayabilirsiniz.  Duvar dekorasyonunuzu kanvas tablolar ile tamamlayabilirsiniz. Avize olarak da daha sade model seçebilirsiniz.  Yer zemini için koyu renk ahşap bir parke seçebilirsiniz. Parke döşetmek için için ise Yener Laminat Parke Beykoz’da size birbirinden şık modelleri sunmaktadır.

Günümüzde asma tavanlar çok trenddir. Eğer bu tarz bir salonunuz varsa salonunuzun bir kısmı klasik tarz, diğer kısmını modern tarzını yansıtabilirsiniz. Görünüş açısından mekana ayrı bir hava katan bu tarz tasarımlar çok kullanılmaktadır.

Klasik tarzlar gerek mobilyaları, gerekse konforu açısından dikkat çeken bir tarzdır. Gösterişi seven kişiler için, en iyi kendilerini ifade eden modellerde bu tarzda yer almaktadır.

Dekorasyon ve klasik tarz mobilya arıyorsanız bunu pek çok mağazada bulabilir, hatta internetten bile alışveriş yapabilirsiniz. Özelikle İnegöl’de olan mağazalardan alacaksanız, nakliyat sorunu da yaşamazsınız. Çünkü mağazaların anlaşmalı olduğu evden eve nakliyat firmaları sayesinde beğendiğiniz mobilyalar evinize hasar görmeden ulaştırılır.  Sadece yapmanız gereken tarzınıza ve zevkinize göre klasik bir mobilya beğenmek.