Paletten Koltuk Yapımı

Çoğu kullanmadığımız eşyaları her şekilde değerlendirip evimizin bir yerinde kullanabiliriz.Bu anlatacağımız koltuk yapımı hem çok ekonomik hem de modern bir görünüme sahip.Kullanmadığımız paletlerimizi değerlendirip evimize, bahçemize veya terasımıza muhteşem koltuk takımları elde edebiliriz.Şimdi gelin size bu muhteşem koltuk yapımını aktaralım.

Malzemeler

– Testere

– 3’lük veya 4’lik çivi

– Yağlı boya fırçası

– Döşemelik koltuk süngeri

– Döşemelik kumaş

– Sentetik tiner

Paletten koltuk nasıl yapılır?

Paletten koltuk nasıl yapılır sorusunun cevabı oldukça basit. Vereceğimiz talimatlara bir bir uyarak rahat ve hızlı bir şekilde paletten koltuk yapımını anlayabileceksiniz. İşte aşama aşama paletten koltuk yapımı.

1. Aşama kesme ve birleştirme

İlk olarak testere yardımı ile istenilen ölçüde paletler kesilir. Sonrasında kesilen paletler üst üste konularak çivi yardımı ile çakılır. Daha sonra üzeri için 3mm’ lik sunta üst oturma kısmına çakılır.

Son olarak paletlerden kesilen arkalık yerleştirilir.

2. Aşama boyama

Boyama işleminde ilk olarak seyreltme işlemi yapılır. Seyreltme işleminde boya ve tiner karıştırılmaktadır. Boyama işlemi yağlı boya fırçasıyla sağa sola olarak uygulanmalıdır.

Boyama işlemi bitince arkalıkta koltuğa takılmaktadır.

3. Aşama minder dikme

Minderin yüzü makinede dikilir. Dikilen bu yüzlerin içerisine süngerler yerleştirilir, sonrasında sünger yerleştirilen kısımlar dikilir.