Tırnak Kırılmalarına Bitkisel Çözüm

Tırnak kırılmaları yaşı ilerlemiş insanlarda sık görülmektedir bunun yanı sıra genç yaşlarda da görülebilir.Bunun çeşitli nedenleri bulunmaktadır.Yanlış beslenme ve sık bulaşık yıkama bu sorunların başında gelmektedir.Bu sorunların yanı sıra vitamin eksikliği, minareller, demir, çinko oranı tırnak kırılmalarına neden olabilir.Ama bunlar sorun değil nedeni ne olursa olsun kırılan tırnaklarımız için basit bitkisel yöntemler uygulayabiliriz.

Zeytin yağı

Zeytinyağı çok güçlü bir nemlendiricidir ve gerçekten hasarlı ve kırılan tırnakları onarmak için mükemmeldir. Bunun için tırnak etlerinize bir kaç damla zeytinyağı sürün ve elinizle masaj yapın. Ayrıca haftada bir kez de bir kasenin içine zeytinyağı koyun ve el ve ayak tırnaklarınızı batırın. 5 dakika tuttuktan sonra kağıt bir havlu ile fazla yağları silin. Bu uygulamayı özellikle yatmadan önce yapmanızı öneririz.

Limon Suyu ile bitkisel yağ
Bu uygulama için herhangi bir bitkisel yağ da kullanabilirsiniz ancak zeytinyağı en iyi seçim olacaktır. Bir tatlı kaşığı bitkisel yağın içine birkaç damla limon suyu damlatın. Bu karışımı tırnaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Bitkisel yağ, bir tatlı kaşığı alın ve ona limon suyu birkaç damla ekleyin. Gece uygularsanız, sonrasında ellerinize eldiven geçirerek sabaha kadar tırnaklarınızın beslenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Avokado yağı
Avokado yağı mükemmel bir nemlendiricidir ve son yıllarda çok yoğun olarak piyasadaki cilt bakım ürünlerinin arasında yer almaktadır.Avokadoyu iyice ezin ve içine birkaç damla zeytinyağı ilave edin. Yoğun bir kıvamda bulunan kremi tırnaklarınızın üzerine masaj yaparak yedirin. Bu uygulamayı da gece yapmanızı öneririm.Çünkü bu uygulamanın ardından ellerinizi suya sokmamanız daha iyi sonuç verecektir. Eğer tırnaklarınızda ki kırılma çok fazla ise günde iki kez bu uygulamayı yapabilirsiniz.