Yaz Tatili İçin Nereye Gidelim?

Öncelikle gideceğin bölgeyi seçmelisin Ege mi olsun? Akdeniz mi? biz bu sene Ege’yi tercih ettik.  Ama tabi fiyatlarda önemli bunun için araştırmaya bir yerden başlamak gerek öncelikle çoçuklar için uygun bir yer olmalı onların eğleneceği bir yer olsun temiz bir ortam  sağlık hijyen ve tabi yemeklerde çok önemli tabi bunu gittiğinde anlıyorsun ben öncelikle otelin konseptine bakarım her şey dahil olanı tercih ederim.

Çocukların eğleneceği aktivite, su kaydırağı, animasyon,denize yakın mı yada denize uzak mı kaç km yürüme mesafesinde olmasına dikkat ederim. Öncelikte tur şirketlerine bakarım bir sürü oteller var içlerinden beğenmek çok zor hepsi çok güzel uygun olanda var yüksek olanda sizlerin tatil için ayırdığı bütçe önemli  bide temmuz ve ağustos, aylarında fiyatlar diğer aylara göre daha pahalıdır.

Biz bu sene tatilde Fethiye Ölüdeniz tercih ettik bakalım nasıl bir  yer çocuklar orayı istiyor . Pırıl pırıl su, mis gibi kum, çiçek gibi plajlar manzarası denizi ve doğayla iç içe çok güzel bir koy herkesin gidip görmesini tavsiye ediyorlar. Kelebekler Vadisi, Soğuk Su Koyu, Nicolas Adası ve Saklı Kent  Biz değil, gidenler söylüyor.

Sıra ulaşıma geldi neyle gitsek daha iyi olur kendi aracımızla mı gitsek 977 km, çok mu tutar acaba. Uçakla gitsek hava limanından kiralık araç mı kiralasam sizce hangisi uygun olur. Bilemedim şimdi. Ekonomik ve Lüks Araç Kiralama hizmeti sunan birçok rent a car firması var, içlerinden birisini seçeceğiz artık.

E tabi bizede gitmek kalıyor artık umarım güzel bir tatil olur bize herkese iyi tatiller.