Dekorasyonda Açık Renk Kullanmak

Dekorasyonda açık renk kullanmak hem ortama ferahlık hem de canlılık katar. Bir o kadar da kullanımı diğer renklere göre daha da dikkat edilmesi gereken bir renktir. Açık renklerin sahip olduğu mekanlar olduğundan aydınlık ve geniş gösterir. Fildişi, bej, beyaz, bej gibi renklerle bu hissi yaratırsınız. Bu renkler ışığı yansıtıp, mekanın daha büyük görünmesine yardım eder.

Salonunuzda sade rengi ne kadar kullanacağınız  ya da aksesuarlarla ne kadar renk katacağınız sizin seçimlerinize göre değişecektir. Renkli aksesuarlardan başka perde, halı ve parke deseni ve rengine kadar tüm kullandığınız dekorasyon eşyaları bütünlük sağlayarak hareket ve enerji katar. Bunları yaparken evinizin dağınıklıktan uzak ve göz yaran bir görünüme girmemesine dikkat etmelisiniz. Özellikle desenli aksesuarlar kullanıyorsanız, döşemeleriniz düz olmalı, sade koltuklarınız varsa desenli halı ve perdeler tercih edebilirsiniz.

Bej rengi tüm renklerle uyum sağlayan açık renklerden biridir. Nötr bir renk olmasından dolayı her renkle dekorasyon yapabilirsiniz. Kahverengi tonu olduğundan dekore  ederken kahverengi tonları çok şık  duracaktır. Çikolata rengi mobilyalarla mükemmel uyum oluşturur. Aksesuarlarda ise pembe, turuncu, mavi, sarı, yeşil ve mor renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Işıltı katmak isterseniz atın rengi ve metalik rengini de birlikte kullanabilirsiniz. Özellikle bu tarz dekorasyonlarda kanvas tablo ile mekanın atmosferini de değiştirebilirsiniz.

Bej renk kullanılan mekanlarda aksesuar kullanımı önemli bir detaydır. Çünkü açık rengin hakim olduğu alanın sıradan ve sıkıcı olmaması için renk katmanız doğru olacaktır. Şık perdeler, dekoratif yastıklar, tasarım lambaları, ev bitkileri gibi dekoratif ürünlerle yavan bir görüntüyü engellemiş olursunuz.

Mekanlarda sade rengin kullanmanın en güzel tarafı istediğiniz zaman aksesuarlarla alanı değiştirerek renk katabilmenizdir. Doğada çokça gördüğümüz yeşil ve kahverengi renk birbirine mükemmel bir şekilde yakışan iki renktir. Bu yüzden bej rengi ile bu iki rengi kullandığınızda doğal ve içinizi rahatlatan bir atmosfer yaratmış olursunuz.

Bej koltuklarla beraber koyu kahve dekoratif yastık, perde ve halı tamamlandığında uyumu yakalarsınız. Ama zıt kullanacağınız renklerle de mükemmel dekorasyon çıkarabilirsiniz. Böylece sıradanlıktan çıkarak size ait bir stil yakalamış olursunuz.

Bej koltuk takımları için inegöl koltuk takımı ürünlerine göz atabilirsiniz.