Diş Eti Kanaması OLanlar Buraya

Diş Eti hassas olan ağız çeşitli sebeplerden dolayı pek çok hastalığa yakalanmaktadır. Çürüme, sararma gibi olan diş sorunlarının yanında önemli olarak diş eti kanamaları da görülmektedir. Ülkemizde ağız bakımı düzenli olarak yapılmayan, diş ve diş etleri normalden daha da hassas insanlarda görülen diş eti kanamaları oldukça zor bir süreçtir.

Kanamalar pek çok sebepten dolayı oluşmaktadır. Bilinen en yaygın diş eti kanamaları sebeplerinden kısaca bahsedelim;

En çok karşılaştığımız ve bir o kadar da önemli nedenleri arasında iltihaplanma gösterilmektedir. Düzenli olarak bakımı yapılmayan ağız bakımında, ağız içinde oluşan bakteriler iltihaplanmaya neden olur. Bu iltihaplanma özellikle fırçalama sırasında kanama ile beraber varlığını belli eder. Diş eti kanaması şikayetiniz varsa ilk iş düzenli bir ağız bakımıyla bakterileri yok etmek olacaktır.

Dişleri oldukça sert bir diş fırçasıyla ve aynı zamanda normalden daha çok bastırarak fırçalanan dişler kanamaya neden olmaktadır. Günümüzde bireyler, çok fazla bastırarak fırçalanan dişlerin daha çabuk beyazlayacağını düşünürler. Bu düşünce yanlış ve tehlikelidir. Fırçalama esnasında diş etlerine de temas eden diş fırçası ne yazık ki kanamalara sebebiyet vermektedir.

Ağız bakımında önemli rol oynayan diş iplerinin yanlış kullanımı da kanamaya sebep olur. Diş ipini çok fazla derinden ve derine inmekle beraber sert hareketlerle kullanmak da diş eti kanamalarına yol açmaktadır.

Protez kullanıyor iseniz, protezin tam tamına oturmasına dikkat etmelisiniz. Yapılan araştırmalar sonucu tam oturmayan protezlerin diş eti kanamalarına sebep olduğu söylenmiştir.

Diş eti kanamaları Dermokilshop Dk dent diş macunu sorununuzu çözmeye yardımcı olacaktır.